пʼятниця, 21 листопада 2014 р.

Сьогодні в Україні відзначають річницю Євромайдану


Сьогодні в Україні відзначають річницю Євромайдану
Сьогодні в Україні відзначають річницю Євромайдану
Сьогодні в Україні відзначають річницю Євромайдану
Сьогодні в Україні відзначають річницю Євромайдану
В Україні сьогодні, 21 жовтня, відзначають День гідності та свободи - рік з початку подій на Майдані Незалежності, коли увечері 21 листопада 2013 р. там зібралися декілька сотень активістів з протестом проти рішення КабмінуМиколи Азарова відкласти підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Незабаром ця акція протесту переросла у всеукраїнську масову і отримала назву "Євромайдан", пишеРБК-Україна.
Сьогодні, згідно з повідомленням прес-служби Української православної церкви Київського патріархату, близько 9:00 глава УПЦ КПФіларет проведе літургію у Михайлівському соборі у Києві з вказаного приводу.
На 10:00 заплановано захід за участю президента України Петра Порошенко: він вшанує пам'ять героїв Небесної сотні на вулиці Інститутській у Києві.
На 14:00 на Михайлівській площі в Києві запланована акція під назвою "Марш гідності", організована самообороною Майдану. Очікується, що по вулицях і площах у Києві, де були сутички активістів з міліцією під час Євромайдану, пройде хід.
На 18:00 на Майдані заплановано так зване "Народне віче".
Це свято було започатковане указом президента України Петра Порошенка 13 листопада 2014 року. Як зазначив глава держави, "Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Мені, як президенту України, залишається лише документально засвідчити це і підписати указ про День гідності та свободи, який українці віднині і навіки будуть відзначати 21 листопада".
Нагадаємо, 30 грудня 2011 року президент України Віктор Януковичсвоїм указом скасував День Свободи, який із 2005 року відзначався 22 листопада, у день початку Помаранчевої революції. Водночас Янукович підписав указ, згідно з яким День Свободи було перенесено на інший день, а саме - на 22 січня, коли традиційно відзначався День Соборності на честь проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбувся в 1919 році. Згідно з цим указом, щороку 22 січня держава відзначала День Соборності та Свободи України.
Наприкінці листопада 2013 року відмова української влади від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом стала першопричиною виникнення наймасовіших за всю сучасну історію держави протестів. Зокрема, Кабінет міністрів України 21 листопада 2013 року ухвалив рішення призупинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом, що мала бути підписана на Вільнюському саміті "Східного партнерства" 28-29 листопада.
Після побиття спецпризначенцями "Беркуту" в ніч на 30 листопада 2013 року десятків студентів на Майдані Незалежності в Києві на вулиці міст України вийшли сотні тисяч громадян.
Акції протесту, що тривали з кінця листопада до кінця лютого 2014 року, отримали назви Євромайдан, Майдан, а пізніше – Революція гідності. У результаті, Янукович у лютому, після масового розстрілу беззбройних громадян на Майдані Незалежності в Києві, втік до Росії.
Понад сто цивільних осіб загиблих під час повалення авторитарного режиму Віктора Януковича взимку 2013-2014 року називають "Небесною сотнею".
За даними Міністерства охорони здоров'я України, починаючи з 18 лютого, в зіткненнях у центрі Києва постраждали 1528 осіб, загинули 106 учасника антиурядових протестів.
Усю повноту влади взяла на себе Верховна Рада України, яка призначила на 25 травня вибори президента України. На цих виборах переміг Порошенко, який 27 червня 2014 року підписав Угоду про асоціацію з ЄС в повному обсязі.
26 жовтня в Україні було обрано нову Верховну Раду – що було однією з вимог учасників Революції гідності.
Український парламент звернувся в Міжнародний кримінальний суд із закликом встановити та притягти до відповідальності вищих посадових осіб України за злочини проти людяності під час мирних акцій протесту громадян, що тривали із 30 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року.
3 квітня голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що антитерористична операція, оголошена колишнім керівництвом країни в лютому, була фактично організацією масових вбивств людей під час акцій протесту в центрі Києва, всю провину за події в СБУ покладають на Віктора Януковича.
Новий генеральний прокурор України Віталій Ярема називає справою номер один розслідування масових вбивств у Києві в лютому 2014 року. Про це він заявив 19 червня на брифінгу в Києві.

Немає коментарів:

Дописати коментар