пʼятниця, 30 травня 2014 р.


1-го червня - День захисту дітей


Діти
Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Це одне з найстаріших міжнародних свят.
Історія виникнення Дня захисту дітей:
За однією з версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестивалю човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся і з часом проведення "дитячої" конференції в Женеві.
Офіційна версія виникнення Дня захисту дітей:
Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини - одним із пріоритетів у своїй діяльності. В Україні цей день відзначають із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. З 27 вересня 1991 року для України набула чинності Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню їй відповідних можливостей для цього. Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психічного насильства. Проте, не завжди деклароване стає реальним.
Прапор міжнародного дня захисту дітейУ Міжнародного дня дітей є прапор. На зеленому тлі, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі, розміщені фігурки - червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, - це символ нашого загального дому.
День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєі  краіни.



«Життя
 дитини повноцінне тільки тоді,
коли вона живе у світі казок, музики,
фантазії, творчості, у зв’язку з природою.
Без цього вона – засушена квітка»

  У бібілотеці 1 червня буде проводитись свято для дітей "Світ дитячих мрій та сподівань."   



                                                     Запрошуємо всіх бажаючих прийти на свято.










четвер, 22 травня 2014 р.



Новини у бібліотеці.


Нові послуги в сучасній бібліотеці.




·        курси комп’ютерної грамотності (для всіх вікових категорій користувачів );

·        зв'язок з рідними по Скайпу в Україні  та за кордом;

·        спілкування у соціальних мережах;

·        виконання домашніх завдань школярами та студентами;

·        ознайомлення з новинками свого регіону,країни,світу;

·        правові консультації з питань соціального захисту населення , пенсії,тощо;

·        замовлення квитків на літак,потяг,автобус;

·        проведення цікавих екскурсій,віртуальних подорожей тощо;

·        покупки товарів через мережу Інтернет,які відсутні у місцевих магазинах;

·        проведення різноманітних заходів ( зустрічі з місцевими письменниками, збори клубу за інтересами зустрічі з цікавими людьми) у комфортному приміщенні бібліотеки;

·        реєстрація дитини в дитячий садок;

·        уточнення особистих даних у «Державному реєстрі виборців»


Завітайте у сучасну бібліотеку і скористайтеся новими послугами


ПРИХОДЬТЕ  ДО НАС

понеділок, 19 травня 2014 р.


                                   Оголошення

                                   Шановні виборці!

На 25 травня 2014 року Верховною Радою України призначено позачергові вибори Президента України. З метою підготовки актуальних та достовірних списків виборців по Свалявському районі , зокрема по селу Неліпино, просимо Вас уточнити свої персональні дані, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців або на свою виборчу дільницю. Особливо це стосується виборців, які:

 

1.Голосуватимуть вперше;

2.Ставали на консульський облік в відомчих установах МЗС;

3.Проходили строкову військову службу і демобілізувались;

4.Звільнились з установ виконання покарань;

5.Змінювали по заяві виборчу адресу;

6.Не голосували, в силу різних обставин, з 2007 року, але виявлять бажання голосувати на позачергових виборах Президента України.

При собі необхідно мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України)а у разі зміни прізвища – ще й документ, що підтверджує ці зміни.


Якщо виборець хоче в силу різних причин змінити своє місце голосування без зміни виборчої адреси при собі необхідно мати паспорт громадянина України, а також документальне підтвердження необхідності даної зміни. Змінити своє місце голосування без зміни виборчої адреси можливо до 19травня 2014р. включно.

Місце знаходження відділу: м. Свалява вул. Головна ,1 каб.301. : Під час виборчого процесу без вихідних з 09.00 до 18.00 к.ч. обідня перерва:13.00-14.00 к.ч.

 

Відділ ведення Державного реєстру виборців

четвер, 15 травня 2014 р.





УКРАЇНА СВЯТКУЄ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СІМ'Ї !


Вітаємо всіх людей з міжнародним Днем сімі.


Вітаємо всіх, у кого нащастя є сім`я,  а у кого нема, але хто хоче і може бути сімейно 
людиною -  той має 
прагнути її мати... Власна родина - це велика відповідальність, і постійна велика праця в турботах про ближніх, але це й велике щастя від тієї можливості, і від любові своїх рідних ..!
     Вітаємо всіх людей  -  бо всі ми люди -- одна велика сім`я роду людського, тож пам`ятаймо це  -  любімо, цінуймо і бережімо одне одного завжди..!



       


       Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.
Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!
У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави – необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.
З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини – ось мірило розвитку і прогресу країни.

четвер, 8 травня 2014 р.



                                              Привітання до свята.

   День Перемоги Радянського народу над німецько-фашистськими загарбниками-
                                               9 травня.


    Шановні друзі.
    Вічна память і слава визволителям.
  Від усього серця вітаю Вас з річницею Великої Перемоги.
Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу.
  У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога.
  Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за Ваш безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку не знало людство.
  Ми у вічному боргу перед Вами, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які Ви виявили в боях за рідну землю.
  Вітаючи всіх, хто пройшов крізь вогонь Великої Вітчизняної,  бажаю міцного здоров’я, родинного благополуччя, довгих літ щасливого та мирного життя.
 
 . Можливість мирно співіснувати і вирішувати свої суперечки – це  те надбання , яке ми цінуємо з часів Великоі Вітчизняноі війни.                                      
        Для України ця подія має особливе значення, адже нам завжди було близьким прагнення до миру і спокою, свободи й доброту. Велика Перемога об’єднує нас і робить Україну сильнішою.
        Ми щиро вітаємо всіх співвітчизників з Днем Перемоги. Нехай для людства страхіття війни більше ніколи не стануть реальністю. Ми всі повинні цінувати мир і сприймати його як найбільше благо. Усім міцного здоров’я, щастя, радості, добробуту!
        Схиляємо голову перед подвигом наших батьків і дідів. Вічна пам’ять тим, хто не повернувся з фронтів Великої Вітчизняної, і слава та земний уклін живим ветеранам війни!